FAQ Sale

Най-често задавани въпроси по модулите и техните отговори.

Модератор: detelin

Отговори
kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

FAQ Sale

Мнение от kondev » 26-04-2005 22:03

Тази тема има за цел да се опишат най-често задаваните въпроси свързани с модула с техните отговори и най-често срещаните проблеми и техните решения.
Темата ще се менажира по по-специален начин. Някои от постовете в нея ще се коригират, а други може и да се изтриват. Целта е да остане "есенцията" и в нея винаги да може да се намери бързо търсеното решение. Темата е под прякото наблюдение на ръководителя на групата по поддръжка на модула, всеки ще може да предлага въпроси и проблеми, но ръководителя ще отговаря и ще дава пояснения. Тази тема ще е в основата на документ FAQ за модула.
Успех!

Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Въпрос: След обновяване на меню в Store, Sale не фвиждая пр

Мнение от scooter_nick » 03-05-2005 08:25

Въпрос: След обновяване на меню в Store, Sale не фвиждая промяната докато не се рестартира.
Отговор: В Store, меню фКонфигурация ц Касови апаратия, в полето за фNetware userя трябва да е посочен user-а, който ползва касата за да се свърже със сървъра. Ако Sale работи под Windows това не помага, защото операционната система блокира съобщението, което Store изпраща към касите при обновяване на меню.

Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Защо сметки по списък ми излизат в брой

Мнение от scooter_nick » 05-06-2005 23:09

Въпрос: Имам правилно конфигуриран списък в Store, при маркиране на поръчка и избиране на персонал от списък в дясно излиза информация "по сметка", а пък в отчета всички сметки по списък са ми в брой.
Отговор: В глобална е включена опцията "Сложно плащане на сметки с титуляр". Всъщност ако се опиташ да закриеш една такава сметка по списък ще ти се покаже диалога за сложното плащане и ще се усетиш. Ама ако не го направиш ще се чудиш като мене 2 часа, що става така.

Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

За какво се използва "Сложно плащане на сметки с титуля

Мнение от scooter_nick » 05-06-2005 23:10

Ако разбера преди някой да отговори, ще си коригирам поста.

Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Защо при маркиране на поръчки надвишаващи лимита ....

Мнение от scooter_nick » 05-06-2005 23:18

Въпрос: Маркирам поръчка, която изчерпва дневния лимит. При маркиране на следваща и избиране на същия елемент от списъка, тя пак излиза "по сметка". Защо?
Отговор: Докато не закриеш сметката програмата няма как да разбере каква част от лимита си изчерпал. След като закриеш едната сметка и се опиташ да закриеш другата, с която надвишаваш лимита, въпреки че пише "по сметка", програмата ще ти каже, че надвишаваш лимита и няма да ти позволи да я закриеш. За да я закриеш избери отново елемента от списък и ще ти излезе предложение за преминаване на извънлимитен режим.

detelin
Мнения: 766
Регистриран: 09-11-2004 19:52
Име: Детелин Илиев
Местоположение: Несебър
Контакти:

Меню с активност

Мнение от detelin » 12-06-2005 21:32

Проблем: имам активност на меню със зададени часове, но ми е активно постоянно
Решение: в сейл.ини трябва да се въведе : работа с хепи ауър=да

Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Печат на отстъпката върху фискален бон.

Мнение от scooter_nick » 08-07-2005 23:46

Въпрос: Имам конфигуриран списък в Store. Може ли при печат на сметката да се отпечатва и отстъпката?
Отговор: В конфигурация "глобална" трябва да се активира реда "Печат на намалението". Може да се настрои с печат на базовата сума или без нея.
Когато конфигурирате с "печат на базовата сума" и използвате Елит Микро МТ, в конфигурацията на фискалното устройство трябва да се включи отметката "Печат на маркираните продукти като текст", инак касовия апарат забива при печат на фискален бон.

Потребителски аватар
scooter_nick
Мнения: 272
Регистриран: 05-11-2004 16:11
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Справка за фискализираните количества

Мнение от scooter_nick » 19-07-2005 14:10

Въпрос: Мога ли да направя справка за фискализираните рецепти за определен период?
Отговор: В конфигурация глобална трябва да бъде включена опцията "Отпечатване на фискализираните количества". Тогава в меню "архиви" се появява ред "Справка InFP", от където можем да активираме съответната справка.

Отговори