To dosprn or not to dosprn?

Отговори
Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

To dosprn or not to dosprn?

Мнение от stoar08 » 25-08-2011 09:21

Преди около 3 месеца на единия обект смени Shop с Aton и Novell-а ми остана да държи само hotel/store, които и двете се ползват от една и същя станция на обекта (и само от нея). Реших да махна Novell-а и да ги сложа локално.
След 2-3 седмици вече 3 пъти бях счупил база на store-то (което не се ползва брутално интензивно и мина без големи сътресения) и за 1 телефон време разбрах, че Dosprn 1.72 не се обича с XP SP3. В онзи прекрасен момент се замислих 'кой ме би по ушите' и отделих малко време в размисли за лошата карма, която сам съм си причинил, но в крайна сметка ми трябваше решение ...
Свалих си Dosprn 1.79, което поне видимо няма грам разлика със старото и тръгна изненадващо безпроблемно. Спря да чупи бази, което беше силно положително, но започна да дава други странични (д)ефекти. От време на време му бягат размерите на шрифта до стойности от порядъка 96 LPI. Не намерих логична причина и закономерност и понеже отделих близо 2 седмици в човъркане,в крайна сметка в момента връщам XP, но все пак да си питам дали някой е ползвал 1.79 и (ако няма такива) да ги предупредя да си знаят :)
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

detelin
Мнения: 766
Регистриран: 09-11-2004 19:52
Име: Детелин Илиев
Местоположение: Несебър
Контакти:

Re: To dosprn or not to dosprn?

Мнение от detelin » 25-08-2011 15:14

Ние ползваме 1.78 (благодарности на Божо и Митко) и нямаме такива (д)ефекти...
Преди това с 1.72 бая неприятности изживяхме.

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: To dosprn or not to dosprn?

Мнение от stoar08 » 25-08-2011 15:42

Ми аз това дето го дръпнах беше озаглавено 1.78 принципно като архив. Видях, че е 1.79 като отидох да го обновявам :) С 1.72 други дефекти не съм имал преди това принципно ... а в интерес на истината и по други обекти съм го слагал без да успее да счупи локална база. Нямам никакво логично обяснение какво точно може да обърка.
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: To dosprn or not to dosprn?

Мнение от rad » 25-08-2011 23:16

За 1.78 - не зная - може и да работи.
НО .... 1.72 - от декември.2006 до март.2007- три месеца ми "чупи" Хотел, докато да го хвана, едва не ме линчуваха клиентите!(на пет различни дистрибуции на WIN98 и WIN XP- правени от Рад, Петьо, Пламен, Тони).
Когато е на сингъл машина и не се работи с нея час-два- така я "омагьосва", че не можеш в директория да влезеш(1.79-пак е така)....Ако има ХР сървър само замръзва, рядко "чупи" база, на Новел, само замръзва- "не чупи"(рестарт и продължаваш). Почти съм сигурен, че това е Авторска защита.
Универсално лекарство - купуваш си го и забравяш за проблемите.
8-) 8-) 8-)

Междувпрочем- това е описано доста подробно в CRM-a - можеше да ти спести някой месец. :?
Изображение

Потребителски аватар
stoar08
Мнения: 1548
Регистриран: 09-11-2004 08:15
Име: Стоян Арабаджиев
Местоположение: Самоков

Re: To dosprn or not to dosprn?

Мнение от stoar08 » 26-08-2011 06:39

rad написа:Универсално лекарство - купуваш си го и забравяш за проблемите.
8-) 8-) 8-)

Междувпрочем- това е описано доста подробно в CRM-a - можеше да ти спести някой месец. :?
Мерси, ще го имам предвид, ако пак омаже нещата (принципно ми е минавало през главата, но не очаквах да има разлика, а Слав обеща със SP2 да оправи:)).

А за CRM - форума го чета (почти) целия, обаче CRM ...
Моля ви, като прочетете тема пишете по едно мнение да не ви търся по icq/телефон после ...

Отговори