въпроси за tel.exe

Въпроси, мнения и предложения свързани с модула.
Отговори
Потребителски аватар
stoj4o
Мнения: 31
Регистриран: 05-11-2004 18:35
Местоположение: Велинград
Контакти:

въпроси за tel.exe

Мнение от stoj4o » 02-12-2004 12:50

защо някой път (сравнително рядко), но все пак се получава, разговор между стаи т.е. вътрашни разфовори ги тарифицира като градски?
Ако от БТК пуснат тарифициране по линията нещо трябва ли да се пренастройва в програмата? става въпрос за 16 khz. до колкото разбрах ще се допълни файла който идва от централата. това проблем ли е?
До тогава (имам предвид това с БТК) проблема трябва да бъде решен по друг начин. Можеш ли8 да ми изпратиш TEL.INI със кодовете на градовете в България и чужбина?
За да те улесня такъв файл има в базата на зора 4 -ти км.
И още нещо, мога ли да сменям времетраенето на един импулс?
По-точно сега ми начислява тарифата за импулс на 2минути, а аз искам на3 минути да кажем как да го направя?

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 02-12-2004 21:34

Ето моя отговор по точка 1, Alex ще ти отговори на другите:

Разговори от стая към стая по никакъв начин не се тарифицират. Единствената възможност да дойде такава информация е, ако разговора всъщност е външен и е прехвърлен от една към друга стая. Това може да стане както нарочно, така и неволно.

Потребителски аватар
alex
Site Admin
Мнения: 1556
Регистриран: 02-11-2004 14:26
Име: Александър Димитров
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от alex » 03-12-2004 08:40

Каква марка и модел ТЦ ползвате?
Базов файл TEL.INI има тук: http://www.unrealsoft.net/updates/hotel/
По-точно сега ми начислява тарифата за импулс на 2минути, а аз искам на3 минути да кажем как да го направя?
В кои сличаи става това?
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stoj4o
Мнения: 31
Регистриран: 05-11-2004 18:35
Местоположение: Велинград
Контакти:

Мнение от stoj4o » 03-12-2004 13:21

марката на ТЦ - то е Panasonic D500. А за този TEL.INI който казваш дето е на сайта знам. Нали сега съм с него. На мен ми трябва същия, но с повече кодовете на градовете и страните. такъв съм правил аз лично за "Зора" това беше хотел във Велинград по-точно 4-ти километър. за да съм по точен, там управител беше Благомир, на Веселин брат му. До колкото знам на дДиаманта в Слънчев бряг също са с централа Panasonic, там например как става тарифицирането на тел. разговори? И какво ще кажеш за ISDN тарифициране т.е. такова което ше идва от пощата?
За тарифицирането между стаите значи аз проверих дали няма прехвърляне на разговор и разбрах, че такова няма.Прегледах и *.log файла, който идва от централата и там съвпада по дата и час разговор между две стаи и там пишеше, че връзката е между 312 и 502? Това значи недвусмислено, че е осъществен разговор между тези двете стаи. :) с поздрав Стойчо

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 03-12-2004 14:05

Изпрати ми LOG файла с информация за датата и часа на въпросния разговор или по-добре публикувай го тук с няколко реда преди и няколко реда след разговора.
Преструвай се на умен - мълчи по-често!

Потребителски аватар
stoj4o
Мнения: 31
Регистриран: 05-11-2004 18:35
Местоположение: Велинград
Контакти:

Мнение от stoj4o » 04-12-2004 12:32

Аз открих защо има тарифициране за разговор между стаите. Защото те (гостите са сбъркали) и преди да наберат телефона на съседната стая са натиснали "0" и затова централата го е разпознала като градски разговор. Това го разбрах като разгледах по-подробно LOG файла.


[size]Alex дай ми алгоритъм за правене на bottrom бях писал форума ама ти не си го видял сигурно. Надявам се, че тук ще го видиш (въпроса де)?[/size]

rad
Мнения: 663
Регистриран: 12-11-2004 10:48
Име: инж. Рад Площаков
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Мнение от rad » 05-12-2004 02:02

Малко късно се включвам в разговора, но бих искал да изкажа "некои съображения" по първоначалното питане:
БТК има няколко подхода при подаване на информацията за таксуване:
1. При стари аналогови ценрали(в пощата) - нема такъв дзвер - не подават нищо към централата на хотела.
2. Смяна на поляритет на сигнала. При вдигане на слушалката от НАБРАНИЯ абонат - обръщат поляритета, т.е. централата на хотела знае кога точно е започнал (и дали изобщо е започнал) разговора.
3. 16kHz(12kHz) е като т.2, но се използува високо честотен сигнал.
4. ISDN - най-после точно отчитане - БТК си казват, колко точно импулса са начислили за конкретния разговор.

И така:
- по т.1 - майка плаче - слагаш някакъв гратисен период период 15-30 сек., зависи с България или с чужбина говорят повече гостите, и другото си го таксуваш по време. На Рецепцията остават да се молят, някой упорит гост да не чака да му вдигнат повече от гратисния период, защото ще му се начисли сметка - говорил или не.
- по т.2 нещата са по-добре отчита се точното време, но е необходимо да имаш цени по отделно за различните дестинации.
- по т.3 (незная, дали се генерират импулси от пощата или от Централата на хотела), но всепак е по-точно тарифирането- излизат импулси.
- по т.4 - тук е достатъчно само да зададеш коректна цена на импулса - той си се начислява като на БТК.

Не съм сигурен, че изобщо може да се променя времетраенето на импулса - мисля че бройката импулси си идват от централата(за т.3 и т.4)

kondev
Site Admin
Мнения: 2187
Регистриран: 02-11-2004 17:23
Име: Петър Кондев
Контакти:

Мнение от kondev » 05-12-2004 13:20

Само едно пояснение: вътрешната ТЦ не генерира импулси, цялата информация за брой импулси идва от градската АТЦ.
Преструвай се на умен - мълчи по-често!

Отговори